AnasayfaENGLISH       
  Hakkımızda  |  Haberler  |  Belgelerimiz  |  Hedeflerimiz  |  İnsan Kaynakları  |  Bilgi Formu  |  İletişim
Ürünler  
Parafinler Yağlar Sanex Plastik Mum
  PARAFİNLER
  Parafin Nedir?
  Ürünlerimiz
  Bu bölümde Parafin ürünlerimizi detaylı
  bir şekilde görebilirsiniz.
  Sıkça Sorulan Sorular
  Parafinin Tarihçesi
  Kullanım Alanları
  Parafin Testi (COF) > Parafinler

Parafin, yapısı itibariyle kimyasal bileşimlere açık olan ve bu bileşimler sonrasında iplik üzerinde etkisini gösteren bir maddedir. Tüm dünya parafin üreticilerinin kullanmış oldukları parafin formülasyonları gibi Bora prafinleri de, ipliğin işlenmekte olduğu makina ile tam uyumunu sağlayan özgün bir formülasyon kullanmaktadır bu formülasyonların işletme içirisinde ki pozitif etkisinin arttırılması için isteğe bağlı olarak renklere göre kokulandırılma da yapılabilmektedir. Parafin anamaddesi yanında; ergime, kristalizasyon, penetrasyon ve sürtünme katsayısını dengeleyici ara maddelerinin en uygun ölçekli bileşimleri ile üretilen silindirler yerli ve yabancı sanayicilerin hizmetine sunulmaktadır. Bora Parafinleri olarak mevsimsel değişkenlik gösteren ısı ve nem şartları göz önünde bulundurularak temelde yazlık ve kışlık olarak iki ana formülasyon sistemi uygulanmaktadır. Bunun yanısıra tekstil makina parklarının tamamının maalesef tam anlamıyla klimate edilmemesi sebebiyle bölgesel ısıl farklarının yanında firmasal ısıl farkları da ortaya çıkmaktadır. Buna bağlı olarak parafin silindirlerinin üretiminde daha sipariş aşamasındayken yapılan öngörüşmeler ile makina parkının ısıl ve nem dereceleri müşteri kartekslerine işlenerek kuruma özel formülasyonlar ile özgün çözümler sunulmaktadır.

Toplam 5,400 kg.lik kazan haznesi ve 4,200 göz kapasiteli makinalar ile tüm ölçek standartlarında 5,500 kg/gün' lük üretim ile tekstil sektörünün parafin ihtiyacını cevaplayan Bora Parafinleri olarak dünya genel standartlarındaki iplikler için; Ne 20 ve altı numaralardaki kalın iplikler için 23-25 penatrasyon aralığına sahip mavi renkli parafin silindirleri, Ne 22-26 arası numaralardaki orta kalınlıkta ki iplikler için 19-20 penatrasyon aralığına sahip yeşil renkli parafin silindirleri, Ne 28 ve üstü numaralarda ki ince iplikler için ise 10-11 penatrasyon aralığında ki sarı renkli parafin silindirlerini ana formülasyonlar olarak sunmaktayız. Tüm bunların yanı sıra düşük sürtünmeli, pürüzsüz pamuk karışımlı ve sentetik iplikler için portakal rengi, beyazlatılmış veya boyalı yün, pamuk ve sentetik iplikleri için gül rengi, sonradan beyazlatılacak ve boyanacak yün, pamuk ve sentetik ipliklerde (25 C üzerindeki çalışma ortamında) eflatun renkli parafin silindirleri ara formülasyon ürünleri olarak sunulmaktadır.

Her zaman için edinilimiş ilkeler doğrultusunda farklı alternatifler sunmaya devam edeceğimizi bildirerek "ipliğiniz bizim için değerlidir" diyoruz.