AnasayfaENGLISH       
  Hakkımızda  |  Haberler  |  Belgelerimiz  |  Hedeflerimiz  |  İnsan Kaynakları  |  Bilgi Formu  |  İletişim
Ürünler  
Parafinler Yağlar Sanex Plastik Mum
  PARAFİNLER
  < Geri
  Schlafhorst Savio
  Schlafhorst Savio Volufil
  Murata Avrupa Standardı
  Murata Uzakdoğu Standardı
  Murata 21-C
  Schweiter
  Riter Ingolstadt O.E.
  Hacoba
  Vorteks
  Hirchburger
  Mettler
  Milhan
  Milhan MK 05
  Çesitli Aktarma Makinaları
 (Fadis vb.)
  Çesitli Aktarma Makinaları
 (Corghi vb.)
  Dokunma Levendleri


 > Ürünlerimiz

Rafineriden İplik Fabrikasına Parafin Süreci;

Petrol rafinelerinden işlenmemiş sıvı bir şekilde alınan Parafin wax, ince madeni yağı damıtma işlemi sırasında yan ürün olarak elde edilen organik bir maddedir. Parafin wax, ortalama zincir uzunluğu 20-30 karbon atomundan oluşan hidrokarbonların kompleks bir karışımıdır. Bileşiminde %80-%90 oranında düz zincirli hidrokarbonlar olan normal parafinler bulunur. Geri kalan kısmı ise dallanmış ve halka yapılı parafinler oluşturur.Parafin wax renksizdir, su geçirmeyen bir yapıda olup tepkime vermez ve toksik etki taşımaz.

Ham petrolün dönüşümünden elde edilen parafin wax, kompleks prosesler sonrasında rafine edilerek ürüne dönüştüreleceği yer olan rafinerilere gönderilir. Ham petrol rafinasyonunun yan ürünlerinden biri de madeni yağdır. Parafin wax ise madeni yağ üretiminin bir yan ürünüdür. Bu aşamada 5 adımda, genel hammadde olarak kullanılacak ürün elde edilir. Bu işlemler Kristalizasyon, Filtrasyon, Solvent Dönüşümü, Beyazlatma- Kokusuzlaştırma ve Karıştırma sonucu şekil verme işlemleridir.

Bu aşamalardan geçerek ana hammaddemiz haline gelen parafin wax bundan sonra firmamız bünyesinde çeşitli süreçlerden geçerek siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunulur. Öncelikle üretime girecek olan parafin wax'ın, firmamız bünyesindeki tahlil laboratuvarında penatrasyon , yağ oranı ve ergime noktası belirlenir. Tahlil edilen parafin wax'ın bulunduğu parti rapor eşliğinde üretim bölümüne sevk edilir. Pazarlama ve satış biriminden gelen siparişler ürün kodu, renk ve spesifik özellikleri ile birlikte üretim bölümüne bildirilir. Üretim birimi söz konusu spesifikasyon raporu doğrultusunda gerekli katkıları yaparak istenilen özelliklerde bir numune parafin silindiri üretir ve bu numuneleri tekrar kalite kontrol birimine gönderir. Üretimden gelen numune parafin silindirleri, kalite kontrol birimi bünyesinde tekrar penatrasyon , ergime ve iplik üzerindeki parafin alma oranı (COF) belirlenerek bir rapor halinde Pazarlama ve Satış bölümüne bildirilir. Pazarlama ve Satış bölümünün onaylaması ardından siparişin üretimine başlanır.

Bu esnada siz değerli müşterilerimizle gerekli yazışmalar yapılarak faks yolu ile satış sözleşmeleri imzalanır satış koşulları ve nakliye organizasyonları kesinleştirilir.Nakliyeler siz müşterilerimizin isteği doğrultusunda firmamızdan teslim, kargo şirketleri veya nakliye ambarları vasıtası ile gerçekleştirilir.